Strona główna

 • Zmniejszanie zdjęć - opis metod umożliwiających zmianę wymiarów zdjęć

  • Każde zdjęcie w edytorze ma w czterech rogach oraz na środkach każdego boku małe uchwyty, które służa do zmiany wymiarów obrazka. Za pomocą tych uchwytów mozna zmniejszać i zwiększać zdjęcia. Domyślnie opcja Zachowuj proporcje zdjęcia na pasku po lewej stronie jest zaznaczona więc aby zmieniać np. wysokość niezależnie od szerokości należy tą opcję wyłączyć. Uruchom edytor zdjęć.

   Za pomocą uchytów w rogach można zmniejszyć lub zwiększyć zdjęcie w dwóch wymiarach jednocześnie tj. wysokośc i szerokość.

   Przy pomocy uchwytów po bokach zdjęcia można zmieniać wysokość lub szerokość zdjęcia.

   Do zmiany rozmiarów a w szczególności do zmniejszania zdjęć możemy wykorzystać pasek narzędzi z lewej strony. Wystarczy wpisać odpowiednią wartośc i wcisnąć klawisz Enter, Tab lub kliknąc myszą poza obszarem edytowanego pola. Uruchom edytor zdjęć.

   Zmniejszanie zdjęć za pomocą paska narzędzi

 • Skalowanie zdjęć - opis krok po kroku jak przeskalować zdjęcie.

  • Do włączania lub wyłączania narzędzia skalowania zdjęć uzywamy opcji Zachowuj proporcje zdjęcia na pasku narzędzi z lewej strony. Gdy opcja jest zaznaczona próba zmiany choćby jednego z wymiarów zdjęcia będzie powodowała jego skalowanie przez co zdjęcie nie straci swojej jakości. Do skalowania używamy więc tych samych metod, które wykorzystujemy do zmiany rozmiarów zdjęć czyli uchwytów na obrazku lub poprzez wpisywanie doĸładnych wartości w pasku narzędzi po lewej stronie tak jak jest to opisane w sekcji zmniejszanie zdjęć. Dodatkowo gdy opcja Zachowuj proporcje zdjęcia jest wyłączona możemy podczas przeciągania uchwytów zdjęcia włączyć tymczasowo skalowanie przez przytrzymanie klawisza Shift. Skalowanie zdjęcia będzie aktywne tak długo jak będziemy jednocześnie trzymać klawisz Shift i zmieniać rozmiar zdjęcia za pomocą któregoś z uchwytów. Uruchom edytor zdjęć.

 • Konwersja zdjęć - jak zmienić format zdjęcia na jpg, gif, bmp, jpg

  • Edytor ma gotowe narzędzie do konwersji zdjęć pomiedzy różnymi formatami. Aktualnie wspierane formaty zdjęć to png, jpg, gif oraz bmp. Aby zmienic format zdjęcia (przekonwertować) na inny korzystamy z funkcji Konwerter dostępnej w menu Narzędzia. Następnie wybieramy format na który chcemy przekonwertować nasze zdjęcie. Uruchom edytor zdjęć.

   Uruchomienie narzędzia do konwersji zdjęć

   Wybór formatu na który chcemy przekonwertować zdjęcie

 • Zmiana rozmiaru zdjęć (kompresja zdjęć) - jak zmniejszyć ilość zajmowanego miejsca na dysku twardym

  • Do zmiany rozmiaru zdjęcia (ilości zajmowanego miejsca na dysku twardym) należy użyć narzędzia kompersji. W górnym menu wybieramy Narzędzia a następnie Kompresja.

   Zmiana rozmiaru zdjęcia - uruchomienie narzędzia

   Po wybraniu narzędzia Kompresja pojawi sie dialog z sukawiem, za pomocą, którego możemy zwiększyć stopień kompresji a tym samym zmniejszyć rozmiar zdjęcia. Na bieżąco wyświetalny będzie szacowany rozmiar zdjęcia po kompresji. Gdy określimy właściwy stopień zmiany rozmiaru zdjęcia klikamy w przycisk Kompresuj.

   Zmiana rozmiaru zdjęcia - określanie stopnia zmiany rozmiaru zdjęcia.

 • Obróbka zdjęć - przykłady użcyia kilku efektów do obróbki zdjęć

  • Tekst pojawi się wkrótce.

Jeśli macie problem z jakimś narzędziem lub chcielibyście przeczytać dokładny opis pewnej funkcjonalności napiszcie do nas na adres info@edytujfotke.pl.